Følg Vibro

OM OSS

VIBRO MAG er et nettbasert magasin som ønsker å fremme unge stemmer og mangfold i media. Magasinet er en plattform der vi i den unge generasjonen kan uttrykke våre opplevelser og meninger på tvers av kulturell, sosial og økonomisk bakgrunn, med fokus på samfunnsbevissthet og urbane uttrykksformer.

Magasinet består av artikler, videoserier, debatt-innlegg, intervjuer og fotoserier, podcast, og illustrasjoner – ungdommene får selv velge hvilket format de ønsker å uttrykke seg igjennom. Vårt interne redaksjonsteam består av rundt 25 unge engasjerte personer som jobber med å produsere saker som interesserer og engasjerer dem. I tillegg har vi et globalt team bestående av unge personer som bor, jobber eller studerer utenfor Norge som produserer saker som er relatert til stedene de bor. Vi har også hatt et samarbeid med Oslo Mottak der unge asylsøkere får publisere saker som engasjerer dem i samarbeid med en mentor.

Vi slipper til stemmer som ikke blir hørt!

TEAMLEDERE

PROSJEKTLEDER
Camilla Shoaei
Kontakt:
Camillashoaei@vibro.no

REDAKTØR
Sara Vienna
Kontakt:
Saravienna@vibro.no

FILMREDAKTØR
Tristan Troy / Sadtooth

Kontakt:
Tristan@vibro.no

 

MARKEDSFØRINGSANSVARLIG
Thea Ørneseidet

Kontakt:
TheaLarsen@vibro.no

 

REDAKSJONSTEAM

Journalist
Linn Nikkerud

Kontakt:
Lwfn1@hotmail.com

Journalist / Fotograf
Hibo Harun

Kontakt:
Hibo-1998@hotmail.com

Journalist
Chaiemae
Fanna
Kontakt:
Chaiemae_cheimi@hotmail.com

Journalist
Eilif Tanberg

Kontakt:
Eilif.tanberg@gmail.com

Journalist
Lisbeth Mangen

Kontakt:
Lisbethmangen@gmail.com

Journalist
Nasra Mohammed
Kontakt:
Nasramohammed1@hotmail.com

Journalist
Susann
Nikkerud
Kontakt:
Susannyousra1999@gmail.com

Veileder
Maria Jones
Kontakt:

Journalist
Sara Barzinje
Kontakt:
Saradbb98@gmail.com

Journalist
Shahriar Nouri

MEDIETEAM

Produsent / Regi
Anna Guntvedt
Kontakt:
annaguntvedt@gmail.com

Produsent og regi
Lone Kira
Kontakt:
Lonekira@live.no

Produsent / Regi
Pernille Nakstad Rasch-Olsen
Kontakt:
Pernillerascholsen@gmail.com

 

Produsent / Regi
Victoria Beck Andersen
Kontakt:
Victoriab00@live.com

 Foto / Klipp
Abdikadir Mohammed/ Abdi Junior
Kontakt:
Abdijuniorbusiness@gmail.com

Foto / Klipp
Peder Blümlein
Kontakt:
Peder.blumlein@gmail.com

 Foto / Klipp
Tien Hoa Nguyen
Kontakt:
Tien_hoa2008@hotmail.com

Fotograf
Pablo Soler
Kontakt:
Pdsr1999@hotmail.com

Fotograf
Maria Paula Ablen
Kontakt:
Pauiablen@ymail.com

Fotograf
Masa Paunov
Kontakt:
Masha.paunov@gmail.com

Fotograf
Stephen Simmersholm
Kontakt:
Stephen.simmersholm@gmail.com

Ekstern Fotograf
Sofie Holberg

Produsent leder
Sam Seifnia
:

ASYL TEAM

Journalist
Mannan Muhamad

Journalist
Leila Khaled

Journalist
Petros H. Araya

Journalist
Zakaria Al Ali

Journalist
Kinan Al-Atassi

Journalist
Arsema Teklehaymano

Journalist/illustratør
Yared Russom

Journalist
Miriam Gebrehiwet

Journalist/film
Hayder Alshabe

GLOBALT TEAM

Journalist/film
Nawal Bouka 

Kontakt:
Nawalbouk@gmail.com

Journalist
Connie Adele 

Kontakt:
Connieadele96@gmail.com

Journalist
Tiril Rahn  

Kontakt:
Thr232@nyu.edu

Journalist
Sine Sejrup Arntsen  

Kontakt:
sine_serjrup@hotmail.com

Journalist
Elma Kodro 

Journalist
Anita Kaksrud

 

Journalist
Birgitte Maaike Feddersen

Kontakt:
Birgitte_maaike@icloud.com

Journalist
Ragnhild Hagen

Kontakt:
Ragnhild.m.hagen@gmail.com

PODCAST

Journalist/Film
Ubax Jama 

Kontakt:
Ubahmjama@gmail.com